PL | ENG | DE
Zygmunt Duczyński
5.10.2012 - 6.10.2012 / Teatr Kana

ĆWICZENIA Z ZAPISYWANIA ŚWIATA

INFORMACJE O PROJEKCIE

ZOBACZ STRONĘ PROJEKTU >>>

ĆWICZENIA Z ZAPISYWANIA ŚWIATA

Ćwiczenia w zapisywaniu świata, to nieformalna szkoła reportażu oparta na cyklu edukacyjnych spotkań z polską literaturą faktu. To próba zachęcenia do czytania i odpowiedzi na pytanie - wprost, a jednocześnie metaforycznie - o tożsamość, świadomość i postawę wobec świata, o ludzi, których spotykamy. Ale i o samych siebie, bo - jak pisał Ryszard Kapuściński - wszyscy o wszystkim za mało wiemy.

Przez połączenie wiedzy teoretycznej (wykłady prowadzone przez wybitnych twórców reportażu) z praktyczną (czytania reportaży przez aktorów, warsztaty prowadzone przez praktyków, otwarta czytelnia) mamy na celu zwrócenie uwagi na literaturę faktu, jako środka do lepszego poznania i rozumienia świata.

Naszymi gośćmi będą:

Lidia Ostałowska (5-6.X),

Jacek Hugo-Bader (16-17.XI),

Wojciech Tochman (7.XII*),

Agata Tuszyńska (14-15.XII*).

*terminy do potwierdzenia

Każda część projektu składać się będzie z wykładu i/lub spotkania autorskiego, na które serdecznie zapraszamy szeroką publiczność (wstęp wolny) oraz jednej lub dwóch sesji warsztatowych dla osób zainteresowanych literaturą faktu w wymiarze socjologicznym, formalnym, etycznym.

Wydarzeniom towarzyszy akcja popularyzacji czytelnictwa, w ramach której w Piwnicy Kany funkcjonować będzie bezpłatna czytelnia (za okazaniem dokumentu tożsamości). Będzie można także odsłuchać nagrań dźwiękowych fragmentów wybranych reportaży w formacie mp3. Książki wszystkich zaproszonych gości dzięki współpracy z wydawnictwem Czarne, dostępne są już do nabycia w Piwnicy.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji znajduje się w rozdziałach dotyczących poszczególnych autorów.

ZOBACZ TAKŻE STRONĘ PROJEKTU >>>

Biuletyn Informacji Publicznej BIP | Mapa strony | Redakcja | ©2008 Ośrodek Teatralny Kana
OŚRODEK TEATRALNY KANA - pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin | Telefon: +48 91 433 03 88 | Telefon/Fax: +48 91 434 15 61 | E-mail: info@kana.art.pl